UFUK KOÇ

 

UFUK KOÇ

27 YIL MI OLMUŞ?


Lisans ve yüksek lisans eğitimini turizm ve iletişim alanlarında tamamlayan Ufuk Koç, on yıl boyunca bu sektörün farklı kulvarlarında hizmet verdi. 1996 yılında turizm alanında hem yatırım, hem de yönetim danışmanlığı hizmetlerine yöneldi. Beş yıl İstanbul Üniversitesinde süren öğretim görevliliği döneminin paralelinde ilk kurumsal eğitimlerini vermeye başladı. Aynı yıllarda Akademi İstanbul İletişim ve Sanat Okulları’nda İletişim Okulu Başkanlığı ve Satış Direktörlüğü görevini üstlendi.

2009 yılında 100.Faktör Yönetim Danışmanlığını kuran ufuk Koç, 1996 yılında başladığı kurumsal eğitimciliğe ek olarak 2002 yılından itibaren yönetim danışmanlığı şemsiyesi altında; yönetici ve kariyer koçluğu, performans yönetimi sistemleri kurulması, değişim yönetimi, süreç iyileştirme gibi hizmetleri vermekte. Koç, ayrıca Türkiye’deki yabancı çalışanlara İngilizce yönetim, iletişim, problem çözme, müzakere ve motivasyon eğitimleri veriyor.

2001’den bu yana NLP pratisyeni olan, NLP tekniklerini tüm eğitim ve danışmanlık tasarımlarına uygulayan Ufuk Koç, satış profesyonellerinin yaşam ve iş kaliteleriyle sağlıklarını ele alan, halen üç baskı yapan Kurşun İşlemez Satışçı kitabını 2010 yılında yayınladı. Zaman zaman makale, blog yazıları yanında video röportajları yayınlanan Koç, karma bir danışman topluluğunun kaleme aldığı İtirazım Var kitabının da ortak yazarlarından biri.

Koç, 1967 İstanbul doğumlu. Evli ve bir çocuk babası. Toprakla, su altıyla, güzel yemeklerle, gezip tozmakla, değişik disiplinlerdeki araştırmaları didiklemekle zaman geçirmeyi seviyor.